Yurtdışı fuar teşviği ve desteği ile siz de maddi kaynaklarınızı daha verimli kullanma şansı elde edebilirsiniz. Devlet destekleri ile fuara katılma ayrıcalıklarını yaşamak adına harekete geçebilirsiniz. İhracat yapan firmalara büyük desteklerin sunulduğu düşünüldüğünde yurtdışı fuar teşviğinin önemi daha da anlaşılır. Peki, yurtdışında bir fuara katılmak amacı ile teşvik almak istediğinizde nasıl bir yol haritası izlemeniz gerekir? Gelin bu konuya daha yakından bir göz atalım!

Yurtdışı fuar desteklerinden yararlanmak isteyen firmaların rastgele bir fuar seçip katılması mümkün değildir. Bu nedenle de firmanızın katılım öncesinde katılacağı fuarı seçmesi esnasında fuarın destek kapsamında olup olmadığına bir göz atması gerekir. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen fuarlardan bir tanesi ile yola çıktığınızda ekonomik olarak ciddi bir kaynak ayırmanıza gerek kalmaz. Kaliteli bir şekilde fuar katılımınızı sağlarsınız.

Yurtdışı Fuar Teşviği Kapsamındaki Fuarlar

Yurtdışı fuar teşviği kapsamındaki fuarları tek tek inceleyerek daha başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi ifade etmek gerekir. Her yıl bir liste halinde bakanlık tarafından ilan edilen fuar desteklerinde farklı sektörlerden fuarların kapsamda olması amaçlanır. Burada hedef daha fazla sayıda firmaya destek sağlamak ve Türk markalarının dünya pazarlarında tanıtılmasıdır. Siz de sektörünüzde destek kapsamındaki fuarları kontrol ederek daha az kaynak harcayarak daha doğru sonuçlar alabilirsiniz.

Fuarların destek kapsamında olmaması halinde yurtdışı fuar desteği alamayacağınızı unutmamalısınız.

Yurtdışı Fuar Teşviği

Fuar Desteğinden Yararlanmak için Neler Yapılmalı

World Expo Fair ayrıcalıkları ile fuar desteğinden yararlanabilmek amacı ile harekete geçmelisiniz. Eğer destekten yararlanmak istiyorsanız bilmeniz gereken ilk detay fuar desteği için ihracatçı birliklerine üyeliğinizin bulunması gerekliliğidir. Yani ihracatçı birliğine üye değilseniz desteğe başvuramıyorsunuz.

Fuar destekleri ile alakalı ikinci bir detay da bütün harcamalarınızın karşılanmadığıdır. Belirli koşullar altında ve belli standartlarda destek sağlanması hedeflenir. Bu da kaynakların firmalar tarafından daha doğru kullanılabilmesine katkı sağlar. Süreç ile alakalı detaylı bilgi almak World Expo Fair ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. En kaliteli süreçler ve sonuç odaklı çalışmalar için yapmanız gereken tek şey danışmanlarımızdan bilgi almak! Yoksa siz hala bizi aramadınız mı?

Devlet fuar desteği ile ilgili detaylı bilgilere http://worldexpofair.com/devlet-destegi/ adresinden de erişebilirsiniz.

Bize Ulaşın

World Expo Fair olarak fuar katılımlarınız ve başvurularınız hakkındaki tüm ihtiyaç ve taleplerinizi karşılıyoruz. Hizmet ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@worldexpofair.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 982 56 27  nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.